Najlepszy obiektyw do fotografii krajobrazu

Autor: admin
0 Komentarzy

Jaki jest idealny aparat do fotografowania krajobrazu?

W przeciwieństwie do innych gatunków fotografii, takich jak sport czy fotografia zwierząt, dla których aparat z zaawansowanymi funkcjami jest mile widziany, zdjęcia krajobrazów nie są pod tym względem zbyt wymagające. Każdy aparat fotograficzny pozwoli ci na uzyskanie bardzo dobrych wyników. Na poziomie sprzętu fotograficznego, aparat fotograficzny jest tam, gdzie będziesz miał najmniej problemów. Obiektyw, który przymocujesz do tej kamery, może mieć znaczenie.

Oto najlepsze obiektywy do fotografii krajobrazowej:

Sigma 10-20mm f/3,5
Canon 10-22mm f/3,5-4,5
Nikon AF-S DX 10-24mm f/3,5-4,5 G
Tokina AF 12-24mm f/4
Sigma 12-24mm f/4
Canon EF 24-105mm f/4,0 L IS II USM
Nikon 14-24mm f/2,8G

Podczas fotografowania krajobrazu ważne jest, aby mieć obiektyw o minimalnej ogniskowej, jeśli jest to obiektyw szerokokątny, to jeszcze lepiej. Na rynku można znaleźć nieskończoną ilość obiektywów i soczewek do fotografii krajobrazowej, dla każdego budżetów.

Rodzaje i typy fotografii

Jakie akcesoria są mi potrzebne do robienia zdjęć krajobrazowych?

Jeśli chodzi o akcesoria fotograficzne, jestem raczej minimalistą, wolę używać jak najmniej akcesoriów. Jeśli jednak jakiś dodatek jest przydatny, chcę go mieć za wszelką cenę i nigdy nie rezygnuję z niego. Jeśli zamierzasz robić zdjęcia krajobrazowe, oprócz aparatu i obiektywu, będziesz potrzebował głównie następujących akcesoriów: filtry (zwłaszcza filtr polaryzacyjny), tripod, aby ustabilizować obraz.

Jaki jest najlepszy filtr do fotografii krajobrazu?

Filtry są małymi kryształkami, które po połączeniu z obiektywem dają pewien efekt lub zapewniają dodatkową użyteczność. Są one bardzo przydatne w fotografii pejzażowej i istnieje wiele typów, każdy z nich służy innemu celowi.
Do zdjęć krajobrazowych, moim zdaniem najlepszy jest filtr polaryzacyjny, pozwala on na uchwycenie niesamowitych krajobrazów.

Zobacz też