Jak fotografować krajobraz miejski?

Autor: admin
1 Komentarzy

W tym artykule napisze o niektórych aspektach, które powinniście wziąć pod uwagę robiąc fotografię miejską, przedstawiając jednocześnie kilka wskazówek, które będą bardzo przydatne.

Światło.

W zależności od pory dnia można uzyskać bardzo różne obrazy. Wschody i zachody słońca dają ciepłe, boczne światła. Niebieska godzina daje spektakularny moment dla fotografii miejskiej, w którym błękit nieba doskonale kontrastuje ze sztucznym oświetleniem. Zdjęcia w tym czasie są imponujące.

Z drugiej strony, południowe godziny dnia pozwalają na robienie zdjęć o wysokim kontraście, cieniu, a to ostrzejsze światło sprawia, że kolory wydają się jaśniejsze i bardziej nasycone. Wiedza o tym, jak zachowuje się światło i planowanie miejskich sesji zdjęciowych z uwzględnieniem rodzaju światła pomoże ci uzyskać najbardziej imponujące zdjęcia i wzmocni przekaz, który chcesz przekazać.

Gdy zapada noc otwiera się przed tobą inny świat możliwości: światła samochodowe, szyldy, neony, podświetlane budynki i witryny sklepowe, itd. A jeśli otoczysz światło ciemnością, będzie świecić jeszcze jaśniej. Osiągniesz niesamowite efekty, jeśli opanujesz zewnętrzną lampę błyskową.

Kompozycja ma fundamentalne znaczenie w fotografii miejskiej, sposób umieszczenia elementów w kadrze pomoże nadać im mniej lub bardziej wyrazisty charakter. Dobra kompozycja może być różnicą pomiędzy zatrzymaniem się widza, aby zwrócić uwagę i przyjrzeć się twojemu zdjęciem a jego szybkim pominięciu.

Bawiąc się z szybkością migawki masz wielką moc w swoich rękach. Od zamrażania ruchu z szybkimi prędkościami, jak skok lub nadawania go z wolnymi prędkościami, na przykład, uchwycenie prędkości pociągu. Możliwości są nieograniczone, jedynym ograniczeniem jest twoja wyobraźnia.

Zobacz też

1 Komentarzy

Emil 17 czerwca 2021 - 16:33

Wschód słońca to moja ulubiona pora na fotografowanie miasta, kiedy to wszystko budzi się do życia i występuje gra kolorów.

Leave a Comment