Fotografia wiosenna

Autor: admin
0 Komentarzy

Po mroźnej zimie charakteryzującej się lenistwem,wiosna jest idealnym czasem, aby odkurzyć aparat i wyjść na zewnątrz, aby odkryć i przedstawić cały świat kolorów. Moim dzisiejszym celem jest dać wam kilka wskazówek, abyście mogli uzyskać lepsze wyniki z waszych wiosennych zdjęć.

  1. Idealnymi obiektywami do tego typu fotografii są makro do kwiatów lub teleobiektywy do krajobrazów. Soczewka szerokokątna może być również stosowana do krajobrazów. Jeśli dopiero zaczynasz, a twój zestaw jest podstawowy, ze standardowym obiektywem. Nie martw się, będziesz mógł również robić świetne zdjęcia.
  2. Naturalne oświetlenie. Światło w tym sezonie jest jaśniejsze niż w zimie i bardziej miękkie niż latem. Słońce jest niżej, a dni są dłuższe, co stwarza idealne warunki do jak najlepszego wykorzystania naturalnego światła, które jak wiemy, wnosi do obrazów szczególną magię.

3.Sztuczne oświetlenie. Jestem bardziej zwolennikiem naturalnego światła, ale jeśli warunki nie są idealne, bo jest południe i światło jest bardzo intensywne, co powoduje niepożądane cienie, lub jest pochmurno i światło nie jest wystarczające, możesz użyć sztucznego światła. Jeśli zamierzasz skupić się na fotografii makro, nie musisz brać dużego reflektora.

  1. Sfotografuj deszcz lub rosę. Ponieważ wiosna jest również porą deszczową, a krople w kolorach tej pory roku mogą być imponujące. Jeśli nie jesteś rannym człowiekiem, a pogoda nie sprzyja tego typu zdjęciami, nie masz się czym martwić. Jest prosta sztuczka. Zabierz butelkę z rozpylaczem wypełnioną wodą i spryskaj kwiaty lub łodygi.
  2. Zwróć uwagę na zwierzęta i owady. Ptaki, owady i każde inne małe zwierzątko, które znajdziesz, może być dobrym bohaterem twoich wiosennych zdjęć.
  3. Skorzystaj z tej okazji, aby sfotografować dorosłych lub dzieci. Użyj wiosennych krajobrazów, aby uzyskać cudowne portrety lub obrazy.
  4. Spróbuj fotografii abstrakcyjnej. Można użyć kolorów i kształtów wiosny, aby zrobić wielkie rozmycie lub zabawy z ruchem, aby uzyskać abstrakcyjny obraz.

Zobacz też