Fotografowanie zimą

Autor: admin
0 Komentarzy

Nie wszystko w fotografii krajobrazowej to bujne kwiaty, głęboko zielone łąki, bujna roślinność i ciepłe światło. Krajobrazy mogą być również zimne, zaśnieżone, mokre, ciemne i samotne. Jeśli jesteś jednym z tych, którzy myślą, że nie ma nic do sfotografowania zimą w lesie, lub że jedyną rzeczą, która może być fotografowana w zimie są mędrcy, Święty Mikołaj lub jakiekolwiek tradycji, która charakteryzuje się zima.. Ten artykuł sprawi, że zmienisz zdanie.

Jednak zimą jest zimno, deszczowo, śnieżno, wcześnie robi się ciemno i pojawia się wiele innych niedogodności. Fotografowanie krajobrazów zimą jest dla prawdziwych entuzjastów, ale przede wszystkim dla tych, którzy mają szczęście. Piękno krajobrazu zimą jaką może on przekazywać jest tak wyjątkowa, że warto poświęcić wszystkie niewygody świata, aby go uwiecznić.

Śnieg – nie wszystko w zimie jest śniegiem, ale jasne jest, że jest to bardzo ważny i bardzo charakterystyczny element krajobrazu zimy. Jednak, aby prawidłowo go sfotografować, ważne jest, aby wiedzieć, jak pewne sytuacje oszukują aparat. Śnieg jest jednym z najbardziej charakterystycznych. Fotometr interpretuje, że jest dużo więcej światła niż w rzeczywistości i dokonuje jego interpretacji. Rezultatem jest raczej szarawy niż biały śnieg.

Jak fotografować krajobraz miejski?

Mgła – nie myśl o tym jako o krajobrazie łatwym do znalezienia. Mgliste dni są tak rzadkie, jak i magiczne. Mgła pomoże ci wnieść do twoich zdjęć nutę tajemniczości, samotności lub smutku, a także da ci jedno z najbardziej magicznych świateł, jakie możesz znaleźć: miękkie, rozproszone, o niskim kontraście i nieistniejących cieniach.
Podczas fotografowania mgły wskazane jest przede wszystkim dobre kontrolowanie ekspozycji, ponieważ mgła oszukuje fotografującego w podobny sposób jak śnieg.

Zima jest podobna do fotografii czarno-białej, ponieważ wiele z kolorów, które otrzymujemy w innych porach roku znika. Ten brak lub zmniejszenie kolorów sprawia, że wszystko nabiera bardziej jednolitego tonu, ale nie mniej fotogenicznego.

Zobacz też