Jak działa sprzedaż zdjęć w internecie?

Autor: admin
1 Komentarzy

Marzeniem każdego człowieka, a na pewno również twoim jest możliwość życia i zarabiania z tych rzeczy, które najbardziej ci się podobają. Jeśli to czytasz, jest bardzo prawdopodobne, że fotografia jest jedną z tych rzeczy dla ciebie. Jest również bardzo prawdopodobne, że na dysku twojego komputera masz dużą ilość doskonałej jakości zdjęć, które nigdy nie ujrzały światła dziennego, poza jakimś portalem społecznościowym i które mogą generować dla ciebie dochód.

Przesada? Nie musisz być fotografem o międzynarodowej sławie, aby inne osoby, firmy czy agencje były zainteresowane twoimi zdjęciami i chciały ci za nie zapłacić. Nie trzeba też mieć ogromnego katalogu pełnego zdjęć, nie mówiąc już o zbyt dużej ilości czasu, który można by poświęcić temu nowemu przedsięwzięciu.

Fotografia wiosenna

Jak działa sprzedaż zdjęć w internecie?

Sprzedaż zdjęć przez Internet jest w rzeczywistości dość prostym procesem. Nie wymaga wiedzy technicznej w dziedzinie komputerów, aby złożyć swój katalog online i rozpocząć sprzedaż zdjęć. Najbardziej skomplikowaną rzeczą jest stworzenie rentownego portfolio.

Zasadniczo, sprzedaż zdjęć w internecie to tak zwany “microstock” lub bank zdjęć. Po utworzeniu katalogu wystarczy poczekać, aż setki osób, firm i agencji, które codziennie odwiedzają te katalogi, zainteresują się twoimi zdjęciami i będą chciały je kupić.

Kilka lat temu, kiedy firma lub agencja potrzebowała danego zdjęcia do kampanii lub prezentacji, musiała zatrudnić fotografa do jego produkcji lub zapłacić fortunę wyspecjalizowanym firmom, aby szukały zdjęcia w swoich katalogach, które spełniało ich wymagania. Obecnie, dzięki dużej ilości agencji “microstock”, które pojawiły się w ostatnich latach, możliwe jest, że taki fotograf jak ty, sprzedaje jedno z twoich zdjęć dużej firmie na potrzeby swoich broszur, strony internetowej lub kampanii reklamowych.

Jak? Rejestrujesz się, tworzysz swój katalog i te agencje, które działają jako pośrednicy, sprzedają zdjęcia bezpośrednio tym osobom, które są zainteresowane ich zakupem. To takie proste. Ale nie oczekuj, że zostaniesz milionerem w ciągu nocy, nic takiego się nie wydarzy. Biznes nie polega na sprzedaży kilku zdjęć po bardzo wysokiej cenie, ale raczej na tym, że wiele z nich sprzedaje się po bardzo niskiej cenie.

1 Komentarzy

Eryk 17 czerwca 2021 - 16:32

Czy można zarobić na sprzedaży zdjęć w internecie nie będąc profesjonalistą?

Leave a Comment